piątek, 6 listopada 2015

12 (?) czapek w jeden rok - podsumowanie wyzwania

Mam wrażenie, że wyzwanie 12 czapek w 1 rok skończyło się, ledwo się dobrze zaczęło. Robienie czapki co miesiąc (mniej więcej) tylko mi przyspieszyło upływ czasu, naprawdę zupełnie nie zauważyłam, że minął już rok przeznaczony na wyzwanie i spokojnie planowałam kolejne czapki (i kupowanie włóczek na nie...)

Nie udało mi się zrobić dokładnie jednej czapki miesięcznie...były takie miesiące, kiedy zmieściły się dwie, w lipcu, sierpniu i wrześniu, wstyd powiedzieć, nie zrobiłam czapek, mimo tego, że wiedziałam co chcę zrobić i miałam naszykowaną włóczkę. Mam nadzieję wrócić jeszcze do czapek wybranych na te miesiące. Ciągle oglądam czapki na Ravelry, wybieram i zapisuję wzory, które mi się podobają, oglądam i kupuję włóczki z przeznaczeniem na czapki. Planuję obdarowywanie czapkami rodziny i znajomych, mam nadzieję, że nie mają jeszcze tego dość. Ostatnio dowiedziałam się, że te dziergane prezenty to forma przekupstwa...

Nie zrobiłam żadnej czapki żakardowej, chociaż prace moich koleżanek z wykorzystaniem tej techniki robią na mnie wielkie wrażenie. Muszę dojrzeć do tej decyzji, wybrać wzór i włóczkę...

Dla przypomnienia mały collage z niektórymi moimi czapkami:


Bardzo fajnie dziergało mi się czapki z "grubasków", wizualnie uwielbiam moją własną czapkę z Malabrigo Mechy:


Jeszcze trochę za nią za ciepło, ale zdarza mi się ją zakładać. I planuję zrobić więcej czapek z Mechy, bardzo podoba mi się niesamowity wygląd singla w tej grubości.

Najczęściej noszę tę czapkę, zrobiłam ją jeszcze przed przyłączeniem się do wyzwania, nie jest gruba i mocno grzejąca, dobrze sprawdza się na rower.Polecam dzierganie czapek - zrobienie czapki nie zajmuje wiele czasu, a jaka satysfakcja!8 komentarzy:

 1. świetna kolekcja. Mi osobiście najbardziej podoba się czapka na najmłodszej głowie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wytrwała jesteś!
  Uściski - Ela

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe czapki :-) Cudowne wzory i kolory.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super kolekcja. Muszę w końcu zrobić swoje podsumowanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz świetną kolekcję czapek.
  Ja jednak poległam w tym wyzwaniu, np. teraz czapkę robię już 2 tydzień i przez nią nie zrobiłam ani oczka w innej robótce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Faktycznie piękna ta z Mechy, super wyeksponowany wzór. Powodzenia w dalszym dzierganiu czapek, widzę, że to strasznie wciąga :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne :)) Dotarłam do końca wyzwania, ale czapki dla siebie nie mam, za to Twoje są świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pani Okruch... Gdzie się Pani podziewa?

  OdpowiedzUsuń