piątek, 21 listopada 2014

Envy - the green eyed monster

Po udanej sesji zdjęciowej z Marzeną mogę wreszcie pokazać w całości moją wersję Rosy Cheek (wzór jest już do nabycia na Raverly), która jest testem wzoru Marzeny.

Sesja była bardzo udana, pani fotograf nie krzyczała na mnie, że źle stoję :) Pogoda trochę nie dopisała, na szczęście na zdjęciach nie widać tego zupełnie, wyszło pięknie. Bardzo dziękuję, za bezstresową sesję :)

foto:Marzena Krzewińska

foto:Marzena Krzewińska
Wprowadziłam drobne zmiany, za zgodą Marzeny, ponieważ był to test wzoru. Dodałam kilka rzędów skróconych na wysokości biustu i wydłużyłam sukienkę o 20 rzędów w gładkiej części, chyba zupełnie niepotrzebnie. Potem okazało się, że część koronkową muszę skrócić bo sukienka jest już wystarczająco długa a po blokowaniu jeszcze się wydłużyła. Zastanawiam się nad spruciem dołu i zrobieniem jeszcze raz, bez wydłużania, za to z koronką właściwej długości. Okazuje się, że robię dużo luźniej niż Marzena i gdybym od początku zrobiła zgodnie ze wzorem, moja wersja byłaby i tak dłuższa niż wersja Marzeny...


Kilka detali:
foto:Marzena Krzewińska

foto:Marzena Krzewińska

foto:Marzena Krzewińska
foto:Marzena Krzewińska
Dane techniczne:
Włóczka: Dream in Color Jilly w kolorze Fortune, nabyta u Chmurki, zużyłam 4 motki, myślałam, że będę potrzebowała więcej, więc mam jeden motek na jakiś wymyślny dodatek do tej sukienki....
Druty: 2,5 i 3,0

10 komentarzy:

 1. Cudowna sukienka :-) Piękny wzór i doskonałe kolory. Zgadzam się z Marzenką - pasuje do Ciebie doskonale :-)
  Piękne zdjęcia.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Magda już to pisałam ale napiszę jeszcze raz wyglądasz zjawiskowo !!! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No wreszcie! Jest! I jest śliczna! :) Zazdroszczę, że masz Marzenę tak blisko!

  OdpowiedzUsuń
 4. Sukienka pasuje do Ciebie przepięknie :) A zdjęcia Marzenki jeszcze to podkreśliły.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cu-dow-na! Napatrzeć się nie mogę, wszystko jest w niej piękne! Kolor w połączeniu ze wzorem, oczka takie równiutkie, włóczka, guziczki na rękawach, zdjęcia, no i na dodatek Ty w tej sukience ;) Perfekcyjnie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow! Wspaniały projekt i to w moich kolorach :))) Wszystko wygląda idealnie :) Piękna sesja i piękna Ty w nowej sukience!

  OdpowiedzUsuń