czwartek, 4 czerwca 2015

And the winner (almost) is...

Jeszcze podczas pracy nad Cloud Bay dla koleżanki stwierdziłam, że ja też chcę takiego! W dodatku kolor, który dla mniej wybrałam bardzo mi się spodobał i kiedy go dziergałam, zżerała mnie zazdrość, że nie mój ci on. Ale ponieważ postanowiłam twardo zmniejszać ilość zapasów włóczkowych a nie je powiększać, to nie mogłam dokupić tej samej włóczki i wydziergać taki sam dla siebie, musiałam wymyślić jak wykorzystać do tego coś, co zalega w szafach.
Z zapasów wybrałam Justę, której kupiłam dość dużo, kiedy robiłam kołowca. Podobnie jak poprzednio, przyciemniłam i pogrubiłam ją za pomocą alpaki. Mój Cloud Bay był bardziej pracochłonny, bo postanowiłam, korzystając z tego, że włóczka jest cieniowana i ma łagodne przejścia między kolorami, stworzyć wersję ombré. Poprzewijałam wszystkie motki, które chciałam wykorzystać na kolory i zabrałam się do roboty. Akurat w tym samym czasie w grupie Justyny na Ravelry rozpoczął się AwsomeSauce Sweater KAL, więc ochoczo się przyłączyłam.
Wydziergałam go bardzo szybko, zaczęłam 6 lutego, skończyłam 1 marca, cieszyłam się, że nie będę miała problemu z ukończeniem swetra w terminie i wtedy utknęłam ze zdjęciami. Była jeszcze w sumie zima i niezbyt ciepła wiosna, więc cały czas w nim chodziłam, ale sesji zdjęciowej nie udawało się zorganizować. Zmotywował mnie dopiero ostateczny termin dodawania zdjęć do wątków konkursowych KAL-u, co należało zrobić, aby mieć szansę na wygranie nagrody. Robiłam zdjęcia dosłownie dzień przed końcem i dodawałam w nocy, tuż przed zamknięciem wątków konkursowych. Ale opłacało się, ponieważ wygrałam przepiękną nagrodę pocieszenia, która kusiła mnie najbardziej. Justyno, dziękuję bardzo!


A tak prezentuje się mój Green Bay:
Dane techniczne:
Wzór: Cloud Bay by Justyna Lorkowska
Włóczka: Justa 14 w połączeniu z alpaką Campolmi w kolorze 404
Druty: 4,0

5 komentarzy:

 1. Super sweterek! Piękne kolory.Pozdrawiam, Alicja

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczny, kolorek bajka, a pozy!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja ulubiona Justa :))) Świetny udzierg i ekstra pocieszajka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ piękny!!!!
  A to cieniowanie - boskie. Chyba zachoruję na taki!
  pozdrawiam
  n

  OdpowiedzUsuń